Egy nodehoz több path létrehozása - hogyan?

charlos képe

Sziasztok!

Egy elég nehéz problémám van, bár lehet, hogy csak én bonyolítom túl.

Tehát van egy tartalomtípusom, amihez a pathauto az alábbi szerint hoz létre útvonalálnevet: gyujtes/[node:nid]/[node:title] .

Így 2féleképpen hivatkozhatok a node-ra: vagy tegyjot.hu/gyujtes/123/node-cime vagy: tegyjot.hu/node/123 .

Ezzel nincs is gond, csakhogy azt látom, hogy az analytics statisztikákból, hogy gyakran hivatkoznak tegyjot.hu/gyujtes/123 címen is, ami így 404 Errorral jutalmazza meg a látogatót. Hogyan lehetne megoldani, hogy a gyujtes/123 alias a fenti 2 útvonal valamelyikének?

Mit tanácsoltok ezügyben?

Előre is köszönöm a segítséget.

Üdv,
Charlos

Melyik modulhoz, modulokhoz kapcsolódik a téma?: 
Drupal verzió: 
Illyés Edit képe

Próbáltad az útvonal álneveknél felvenni, hogy a gyujtes/123 mutasson a node/123-ra? Ha nem jó, akkor van a gyujtes útvonaladon valami, ami bekavarhat (view, taxonómia listázó oldal)?

0
0
charlos képe

Az a baj, hogy egy tartalomtípushoz csak egy álnév minta rendelhető. Egyébként Gyűjtés szótár nincs, nézet ezen az álnéven szintúgy nincs...

0
0

--

Üdv:
Charlos

Illyés Edit képe

Ja értem, tehát az nem megoldás, hogy egyedileg adod meg az álneveket, mindenképpen a Pathauto kell... akkor modult kell rá írni, hook_node_insert()-ben létrehozni plusz 1 álnevet.

0
0
charlos képe

Íme:

Szűrési feltétel
Tartalom: Közzétéve
Tartalom: Típus (= Deal)
Tartalom: Start date (now) (kisebb, mint now – a szerk.)
Tartalom: End Date (now) (nagyobb, mint now – a szerk.)
Tartalom: Kiemelt (Igen)

Oldalbeállítások
Útvonal:/gyujtes/%

Szövegkörnyezeti szűrők
Tartalom: Tartalom azonosító

És így a https://tegyjot.hu/gyujtes/335 -re nem 404-et kapok, hanem behozza az 335 azonosítójú tartalmat.

Köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

1
0

--

Üdv:
Charlos

Phoere képe

A nézetedet lekorlátoztad a Kiemelt tartalmakra. A nem kiemeltek - ha vannak ilyenek - esetében nem fog működni a megoldásod. Ezt így is akartad?
Mivel a célod, hogy az általad definiált útvonal álnév ne adjon 404-es hibaoldalt, így ez a szűrő szerintem felesleges.
Ugyanez igaz végül is a Start és End date-ekre. Ennél az útvonal álnévnél hibaoldal fog megjelenni, ha nem teljesülnek, de a többi változatnál meg fog jelenni a tartalom. Elég csak a Közzétéve szűrő és akkor ha elrejted a már nem aktuális tartalmat, akkor egyik aliasra sem fog eredmény megjelenni.
Persze ez csak egy vélemény.

1
0

Csökönyi Ferenc

charlos képe

A start és end dátumot, valamint a kiemelt szűrőket kivettem a kérdéses nézetből. :)

Köszönöm az észrevételt!

0
0

--

Üdv:
Charlos

hszilard képe

Szerintem a global redirect modul alkalmas arra, hogy megakadályozza az útvonalálnévből fakadó kettőződést.
https://drupal.org/project/globalredirect

1
0