Drupal és a Ramdisk

twixzor képe

Sziszatok!

Aki még nem próbálta annak akár hasznos is lehet!

-Egy RamDisk program feltelepítése. (Én az AMD Radeon RamDisket használtam).
-Programmal egy megfelelő nagyságú meghajtót létrehozni.
Nekem 4gb ramom van abbol 500mb-ot erre használok.
-Rámásolni a webszerverkörnyezetet (easyphp vagy wamp szervert).
-És elindítani onnan a webszervert.

Nekem EasyPHP 5.3.8.1-es devserver van fent. Ha nagyobb adatbázist kell kezelni mint pl. egy drupalos oldalnál akkor akár oldaltöltésneként 2-3mp is eltelik mire betölti a böngészőm. Ez nagyon sok.
Ha rámásolom a ramdiskes meghajtómra akkor a betöltés minimális. Nagyon gyors. Így nagyon sok időt meg tudok vele spórólni.

A ramdiskes program ugye a fizikai memóribálól lecsíp egy adott mennyiséget és virtuális meghajtóvá alakítja át, így a ramok sebességét felhasználva használhatjuk programjainkat a meghajtón. Egy átlagos sata meghajtó 60 mb/s olvasásra képes míg a ramdisk-es meghajtó 2100 mb/s (!!!) olvasási sebességre képes.

Persze minden jóban van valami rossz is, mivel rammal dolgozunk így újraindítás vagy gép kikapcsolás után az tártol adat elveszik. Kikapcsolás elött érdemes lementeni az adatokat. Szerintem még így is megéri használni nyilván megbízhatóbb gépeken ajánlott amik nem kapcsolnak ki vagy indulnak újra.

A ramdisk programmal annyi ramot alakítsunk át meghajtóvá ami nem lassítja le a gépet.