drupal 7.50 - utf8mb4

Geva képe

Nem megy le a MySql db konvertálás a 7.44-ről 7.50-re frissített honlapomon,
a drush hibajelzés szerint a MySql db nem támogatja, holott minden feltétel adott hozzá:
- php 5.5.36, mysql 5.5.50 innodb_large_prefix=true innodb_file_format=barracuda
innodb_file_per_table=true
beállítva
- drush 7.x - 5.9-l és az utf8mb4_convert oldalon leírtak szerint próbálkoztam,
- php info
...a dupal 8.17 telepítése is ment ugyanezen tárhelyen, minden gond nélkül - innodb utf8mb4-t használva

valamelyik modul nem támogatja ezt a konvertálást? ...vagy lehet még más oka is annak, hogy nem megy a konvertálás? esetleg ezt a konvertálást is már a 8.x-s drush-al kellene, lehetne?
köszönöm, ha segítesz
Éva

Melyik modulhoz, modulokhoz kapcsolódik a téma?: 
Drupal verzió: 
charlos képe

  1. 'charset' => 'utf8mb4',
  2. 'collation' => 'utf8mb4_general_ci',

Ezt beírtad a settings.php adatbázis tömbjébe?

0
0

--

Üdv:
Charlos

Geva képe

ez is meg volt a settings.php-ben, az adatbazis definiciojaban

0
0
agostonl képe

Van valami hibaüzeneted?
Esetleg a Drupal naplóban, mysql.log, mysql.err?

Én most hajnalban futottam le a tiszteletkört két site-al is, és csont nélkül lement.
Ugye a MySQL-t restartoltad, és nem csak reload volt (én belefutottam, ugyanaz volt a hiba, mint amit te leírtál)?!

1
0
Geva képe

a drush-nál hibaüzenetet kapok a konvertálás helyett: a drush hibaüzenete viszont ez akkor is jött, amikor az innodb_large_prefix még OFF volt
A Drupal naplójában nincs mysql hibaüzenet
(az újonnan telepített modulok táblái már nem utf8 hanem utf8mb4 -l kerülnek az adatbázisba, a drupal 8 is csont nélkül felment ugyanezen tárhely egy másik almappájába)

Mikor kellene a mysql-t restartolni? gondolom a konvertálás után, ám a tárhelyen ezt nem tudom megtenni, ha le is menne a konvertálás. A beállításokat a tárhelyszolgáltató megtette, gondolom akkor újraindította a mysql-t is, a php-t is és a mysql-t is frissítette magasabb verzióra, kérésemre, hogy drupal 8-ra is alkalmasak legyenek a tárhelyeim

...megnézem mi a helyzet a többi honlappal 7.50-re frissítésnél

0
0
nevergone képe

Ha nem titok, akkor van valami oka annak, hogy szeretnéd konvertálni az adatbázist?

0
0
agostonl képe

Gondolom, mert a Drupal nyafogott, hogy javasolja. Én is ezért futottam neki, bár én is gondolkodtam rajta, hogy akarok-e emoji, meg távol keleti karaktereket, de végül is miért ne.

0
0
Geva képe

matematikai szimbólumok

0
0
agostonl képe

Pedig ez az üzenet akkor jön elő, mikor a [mysqld] beállítást nem látja. A mysql restart a my.cf beállítások beírása után szükséges.

Nekem mondjuk annyi az előnyöm, hogy a szerver saját, de szerver szinten csak a mysql restart tesz hozzá plusz munkát a konvertáláshoz.

0
0
Geva képe

köszönöm az infót

0
0
agostonl képe

MySQL alatt a

SHOW VARIABLES;

segítségével le tudod ellenőrizni, a változókat.

1
0
agostonl képe

Jutottál valamire? Sikerült?

0
0
Geva képe

- rákérdeztem, a tárhely szolgáltató restartolta a beállítások után a mysql-t;
- másik honlapom adatbázisának konvertálása sem megy le, ugyanennél a szolgáltatónál lévő másik tárhelyen, ugyanez a jelenség. ...a tárhelyszolgáltatóm már nem foglalkozik vele, mondván más nem jelentett ilyen problémát :-)

marad a sajátgépen konvertálás vagy tárhely csere :-(
köszönet a segítségedért

0
0