Drupal 7, xml sitemap, Internal Server Error

Dibusz Tamás képe

Sziasztok!

Működő Drupal 7 telepítés, xml sitemap modul telepítés után, mikor a kéri az időzített feladatok futtatását, Internal Server Error hibaüzenetet kapok.
A szerver jól konfugurált, a Drupal core, illetve a telepített modulok mindegyike jól működik.
Hibalog sajnos semmi használhatóval nem szolgál. Modul uninstall (adatbázis táblák töröl) és újra telepítés nem segített, hiba ugyanaz.

A /admin/config/search/xmlsitemap elérési úton a sitemap.xml kijelöl, és gyorstárazott fájlok frissítése, akkor a következő hibaüzenet fogad:

Egy AJAX HTTP hiba következett be. HTTP eredménykód: 403 A hibakeresési információk következnek. Útvonal: /batch?id=76&op=do Állapotüzenet: Forbidden Válaszüzenet: Hozzáférés megtagadva

.

Vannak ugyan az oldalon tartalom elérését szabályozó modulok, de a hibaüzenetből számomra nem derül ki mihez szeretne hozzáférni amihez nem tud. Mindezt adminisztrátorként futtatva, így elméletileg mindenhez hozzá kéne férjen...

Melyik modulhoz, modulokhoz kapcsolódik a téma?: 
Drupal verzió: 
junkuncz képe

Hello!

Én jártam sajnos már úgy, hogy adminként is Access Denied-ot kaptam valamire.

Elsőkörben megnézném helyedben a a Permissions résznél, hogy a modulehoz kapcsolódó jogoknál bevan-e pipálva minden, ami az adminhoz kapcsolódik.
Bár nem vagyok benne biztos, hogy ez megoldás jelent majd, de egy próbát mindenképp megér.

Üdv:

Bálint

0
0
Dibusz Tamás képe

Szia!

Köszi, ezt néztem először, az adminnak van joga használni a modult.

0
0
junkuncz képe

Aham, éreztem, hogy nem oldja meg.
Esetleg azt próbáld még ki, hogy felrakod a legutolsó dev verziót a moduleból.

Elég sok hibát javítottak a legutóbbi stable verzió óta, ha jól látom, hátha segít. Feltéve persze, ha nem ezt használod jelenleg is. :)

0
0
szantog képe

Ő lesz az: https://www.drupal.org/node/2220707
Szerencsére pár napja commitolták, már patchelni nem kell, mehet fel a dev verzió.

0
0

----
Rájöttem, miért kérdezek olyan ritkán a drupal.hu-n. Amíg szedem össze az infokat a kérdéshez, mindig rájövök a megoldásra.

Dibusz Tamás képe

Sajnos a hiba a dev verzióval is fennáll.

Cron kézi futtatása internal server error, webhelytérkép kézi újraépítése a fent részletezett hozzáférés megtagadva hibaüzenettel megszakad.

Naplóban két hiba és egy figyelmeztetés:

Típus:php
Üzenet:XMLSitemapGenerationException: Generated public://xmlsitemap/NXhscRe0440PFpI5dSznEVgmauL25KojD7u4e9aZwOM/1.xml resulted in an empty file. XMLSitemapWriter->endDocument() függvényben (/sites/all/modules/xmlsitemap/xmlsitemap.xmlsitemap.inc 156 sor).

Típus:xmlsitemap
Üzenet:XMLSitemapGenerationException: Generated public://xmlsitemap/NXhscRe0440PFpI5dSznEVgmauL25KojD7u4e9aZwOM/1.xml resulted in an empty file. XMLSitemapWriter->endDocument() függvényben (sites/all/modules/xmlsitemap/xmlsitemap.xmlsitemap.inc 156 sor).

Típus:hozzáférés megtagadva
Üzenet:batch

Letükröztem az oldalt localhostra, xml sitemap bekapcs (nem dev), időzített feladatok lefutnak, webhelytérkép létrejön...

Egyelőre nem életbevágó a sitemap, úgyhogy marad kikapcsolva. Remélem sikerül kikalapálni.

Köszönöm az eddigi segítséget.

0
0
pp képe

PHP verziók nem lehet, hogy különböznek?

pp

0
0
Dibusz Tamás képe

különböznek. local php 5.5.9, éles 5.3.20.

Egyik sen régi, nem az van, hogy pl php5- re készült kód próbál futni php4-en.
Éles szerveren 128Mb memória limit van beállítva, nem gondolom, hogy az fogyna el. Lejjebb vettem egyébként az egyszerre feldolgozandó oldalak számát is.

Úgy viselkedik, mintha nem lenne teljes joga futni, pedig user1-el vagyok bejelenkezve, mindere (ami szükséges) van jog adva a felhasználónak.

0
0
nevergone képe

„local php 5.5.9, éles 5.3.20”

Próbáld mindegyiket 5.3.x-el.

0
0
szantog képe

"Éles szerveren 128Mb memória limit van beállítva, nem gondolom, hogy az fogyna el."

128M egy emberes blognak is kevés d7-en - már ha adminisztálni is akarsz.
Egy nagyobb oldal xmlsitemap-je meg szinte könyörögve kéri az erőforrásokat.

Én mindenképpen szerveroldalon néznék szét először, van a cron_debug module, szépen lehet vele egyesével futtatni, hogy mi, hol hal meg.

0
0

----
Rájöttem, miért kérdezek olyan ritkán a drupal.hu-n. Amíg szedem össze az infokat a kérdéshez, mindig rájövök a megoldásra.

Dibusz Tamás képe

feltéve, xml sitemap önmagában futtat, hibaüzenet megegyezik a fentebb részletezettel. Ha a kiegészítő moduljai ki vannak kapcsolva akkor is elhasal.

Internal server error, illetve ugyanott hal el mint a fenti hsz-ben megírtam (156.sor).

Sajnos a log csak ennyi infót tartalmaz. Azért köszi a tippet.

0
0