D7: Feeds - Entity and user reference

Dean képe

Sziasztok!

A tanácsotokat szeretném kérni abban, hogy ha a Feeds modullal importálok be usereket, és van olyan mező, amelyik egy user ref, akkor milyen lehetőségek vannak?

Pontos leírás:
A userek egy csoportja már be van importálva.
Most jön a nagyobb csoport, viszont ezek mindegyike hozzá van kötve az előzőleg már beimportált userek valamelyikéhez.
A manuális megoldás ugye az entitás ID-k bevarázslása a CSV-be, ami SQL-ben végül is megoldható, de nem tudom elhinni, hogy nincs erre valamilyen frappáns megoldás.

A rendszer ahonnan importálok az nem Drupal rendszer.
Ha csak 20 féle user rákötés lenne, akkor mivel az a 20 user már bent van a Drupal rendzserben és tudom az entitás ID-jüket, akkor elkezdhetném az SQL-t így megírni:
CASE WHEN user_id = 1 THEN 51 WHEN user_id = 2 THEN 52 ... stb.
Így végülis le tudnék gyártani egy olyan CSV-t, ahol ennél a user_ref mezőnél a megfelelő entitás ID-k vannak.

Nincs erre valami jobb megoldás?
A Feeds-nél nem lehet esetleg egy e-mail címet kihalászni és ő az e-mail cím alapján (Drupalban ez ugye uniq) magától tudná, hogy ebbe a user_ref mezőben milyen ID-t kell pakolnia?

Meg ugye mi van ha sokkal több mit 20 usert kell rákötni mondjuk 3000 másikra. Lehetne akár 1-200 is, és azt már nem lehet CASE WHEN stílusban kihalászni.
Ráadásul nálam több ilyen user ref mező is van, ez csak az egyik.

Tud valaki esetleg valami jó tippet adni milyen irányban induljak el?

Melyik modulhoz, modulokhoz kapcsolódik a téma?: 
Drupal verzió: 
Dean képe

Ráadásul ezen felül volna még egy dolog.
Ugye egy másik topicban szépen kiderült, hogy Drupal 7-ben nem lehet felhasználókhoz csak úgy hozzászólni.

Meg is csináltam szépen a Rules-ban, hogy amint kreálódik egy user, kreálódik egy bizonyos típusú node is, ami node ref-fel hozzá is kapcsolódik a user-hez.
Müxik is gyönyörűen.
Most vagyok bajban, hogy a kommenteket hogy hozom át a másik rendszerből? :)

Ha meg lehetne csinálni a Feeds modullal valahogy azt, hogy tessék itt egy CSV. Egyik oszlopa egy e-mail cím, a másik oszlopa pedig sima szöveg.
Az e-mail cím alapján keresd meg a már létező usert a rendszerben, ha meg van, akkor lesz hozzá kapcsolva egy már létező node is.
Ha az is megvan, akkor csak add hozzá hozzászólásként a második oszlopban megadott sima szöveget! :)))

Persze ha ez menne, akkor a comment uid, comment dt, comment title sem lenne gond. SQL-ben jó vagyok, bármit össze select-álok, csak nem tudom a feeds-nek mit hogyan kell átadni ahhoz, hogy azt csinálja amit szeretnék. :)

0
0