D6: Captcha egyedi formba

Dean képe

Sziasztok!

Átnyálaztam a témát, de a javasolt megoldások nem vezettek eredményre.

A helyzet:
Eddig a Mollom modul volt beállítva és a teljesen egyedi regisztrációs formban az alábbi módon bekötve tökéletesen működött is:

  1. <?php
  2. print drupal_render($form['mollom']);
  3. ?>

Most le lett cserélve a Captcha modulra és bár a fórumokon az alábbi kódot javasolják mégsem jelenik meg:

  1. <?php
  2. print drupal_render($form['captcha']);
  3. ?>

Az admin beállításoknál ugye meg lehet adni form ID-t is pl., 'akarmi'
Próbáltam azzal is:

  1. <?php
  2. print drupal_render($form['akarmi']);
  3. ?>

Van esetleg valakinek valami ötlete, hogy hogyan lehet egy egyedi formba beilleszteni?

Melyik modulhoz, modulokhoz kapcsolódik a téma?: 
Drupal verzió: 
Dean képe

Csak gyanítom, hogy esetleg a Captcha form ID-re való hivatkozást kell másképp. No de hogy? :)

0
0
Sk8erPeter képe

Dean képe

Igen, de ezzel nem vagyok előrébb.
Nem akarok egy sajátot megírni, csak ki akarom rakni a formot.
Ugye ha nem lenne egyedi a regisztrációs form, akkor magától megjelenne.
A linkelt leírásban én csak olyan módszereket találtam, hogy hogyan tudok egy egyedi captcha-t előállítani kódból.
Ha szerinted ott a megoldás csak nem vettem észre kérlek helyesbíts!

0
0
Sk8erPeter képe

Ezer éve nem használtam Drupal 6-ot, most sem állt szándékomban, úgyhogy csak readme-ből indultam ki. Lehet -1-ezni egy segítő szándékú kommentárt, meg talán lehet értelmesen is megfogalmazni a kérdést. Hidd el, nem kötekedésből linkeltem, hanem azért, mert láttam, hogy senki más nem válaszolt neked, és feltételeztem, hogy esetleg a kiegészítő doksinak hasznát veheted. Amúgy meg rohadtul nem írtad le a körülményeidet. De most a kedvedért bemelegítettem egy Drupal 6-ot... Nem írtad le, az admin/user/captcha oldalon beállítottad-e helyesen a CAPTCHA-t a regisztrációs formra. Itt érdekes a form ID (user_register)...
Azt sem írtad le, a page-user-register.tpl.php fájlban akarod-e mindezt a módosítást elvégezni, vagy mi a szándékod, theme_form() implementáció, netán hook_form_alter() implementáció nem felel-e meg, hol akarod kiíratni a formot, a súlyátrendezés jó-e, és így tovább.

Ahhoz, hogy értelmesen tudjunk segíteni, több információval kell ellátnod minket, addig meg marad a visszakérdezés...

1
0
Dean képe

Azt hittem a kódból kiderül.
Egyébként egy user-register.tpl.php file-ban szeretném berakni a captcha funkciót.
A form ID-re írtam egy példát: 'akarmi', de ezzel próbálva sem tudtam kirakni.
Viszont most hogy írod, ezek szerint a form ID-nek az adminban ebben az esetben a 'user_register'-t érdemes megadni?

0
0
Dean képe

A helyes kód:

  1. <?php
  2. print drupal_render($form['captcha']);
  3. ?>

A helyes Form ID: user_register

Én értettem félre ezt a Form ID megadási lehetőséget.
Tökéletesen működik így most.

Köszönöm hogy utánanéztél!

0
0
Sk8erPeter képe

Szívesen. Akkor ezek szerint csak az volt a gond, hogy nem kattintottad be a megfelelő oldalon, pedig az kellett volna, hogy legyen az első lépés, azt hittem, az már rég megvolt :P

De hogy másnak is meglegyen, ha esetleg kellene, berakok egy screenshotot erről az egyértelműség kedvéért:

admin/user/captcha oldalon:

captcha

nagyban:

captcha

1
0
tamoca képe

Jó napot adjon Isten DruPálosok! Kedves Dean, mitől egyedi az a form, a webformmal annak mezőivel is szerintem meg lehet mindent oldani. És akkor nincs gondod a spam robotokkal se, mert a webformhoz szépen be tudsz állítani captcha-t.

0
0

tamoca

Dean képe

Kedves tamoca,
Nagyon egyedi ez a form, ha ezt átírom a fél rendszert is át kell.
Nem a saját rendszerem, mert akkor már rég eltörtem volna mindkét kezem büntiből. Csak a captcha-t kell kirakjam és nem szeretném más szempontból megbolygatni a dolgokat.

0
0
tamoca képe

Jó napot adjon Isten DruPálosok! Kedves Dean, mitől egyedi az a form, a webformmal annak mezőivel is szerintem meg lehet mindent oldani. És akkor nincs gondod a spam robotokkal se, mert a webformhoz szépen be tudsz állítani captcha-t.

0
0

tamoca