CPU leterheltség

volgyis képe

Sziasztok!

A következő problémával szembesültem, amit nem tudok magamtól orvosolni.
A tárhely szolgáltatónk jelezte, hogy a weboldalunkhoz köthető CPU leterheltség jóval nagyobb, mint ami náluk megengedett. Kaptam erre vonatkozó kimutatást, abban gyakorlatilag 3-4 X-es folyamatos túllépés van. Az ábrán a piros az engedélyezett, a kék az aktuális, a zöld az átlagos.

Az oldal drupal 6 alatt fut. Képfeltöltős értékelős oldal. Views által generált galéria nézetekkel. kb. 400 aktív felhasználóval. Napi 5-10 képfeltöltéssel, napi 20-50 hozzászólással. Az új hozzászólásokról automata emailek mennek ki a tartalom gazdájának, ez napi szinten 20-50 email. Minden képfeltöltésről kapnak a moderátorok emailt, ez napi 5-10 email. Hetente kap minden felhasználó egy emailt, ez minden héten egyszer kb. 400 email. A fórum használat elenyésző.
Működő modulok a core mellett: CCK, Views, Fivestar, Rules, Image, LoginToboggan, Custom Pagers.

Amit eddig tettem:
A visszafogó anonim látogatók esetében 10-re korlátozva, a teljesítménynél a normál gyorstárazás engedélyezve, az oldaltömörítés engedélyezve, a CSS Javascript optimalizálás engedélyezve. Trigger modul visszafogva (az értesítő emailek miatt). Ezek hatására gyakorlatilag semmi nem változott.
Azt nem tudom, hogy az emailek mennyire leterhelők, ha az megoldás lenne, nélkülük is működne az oldal.

Van-e valakinek ötlete, hogy mivel tudnám ezt a helyzetet megoldani?
Fontos lenne a dolog. A tárhely - adatbázis kihasználtság, adatforgalom tekintetében bőven a megengedett határ alatt vagyunk.

Üdv
Völgyi Sándor

Drupal verzió: 
pero képe

Én első körben feltenném a Devel modult.

0
0
volgyis képe

Feltelepítettem.
Egy galéria oldal betöltése:
Memory usage:
Memory used at: devel_init()=2.65 MB, devel_shutdown()=38.55 MB

egy kép oldal (node)betöltése:
Memory usage:
Memory used at: devel_init()=2.65 MB, devel_shutdown()=44.75 MB

hozzászólás form:
Memory usage:
Memory used at: devel_init()=2.65 MB, devel_shutdown()=44.84 MB.

hozzászólás elküldése:
Memory usage:
Memory used at: devel_init()=2.65 MB, devel_shutdown()=44.79 MB.

kép feltöltése:
Memory usage:
Memory used at: devel_init()=2.66 MB, devel_shutdown()=29.57 MB.

Ilyen memória használatok vannak, és gyakorlatilag ezek a fő tevékenységek, amik folynak az oldalon.

0
0
nevergone képe

kulcsszavak: cache, apc, memcache, varnish, esetleg nginx, képek átméretezésére imagemagick (bármi, csak ne gd)

1
0
volgyis képe

Ne haragudj, de nem értem, mire vonatkoznak ezek a kulcsszavak?

0
0
Nagy Gusztáv képe

Keress rá ezekre a szavakra pl. ezen az oldalon, és rá fogsz jönni, hogy hogyan csökkentheted a szerver terhelést. Persze ez nem egyszerű téma, sokat kell hozzá tanulni.

0
0

Nagy Gusztáv

szantog képe

A fivestart dobd ki, biztosan nem miatta critical a site, de szépen odab@sz:
http://drupal.hu/comment/66609#comment-66609

0
0

----
Rájöttem, miért kérdezek olyan ritkán a drupal.hu-n. Amíg szedem össze az infokat a kérdéshez, mindig rájövök a megoldásra.

volgyis képe

Nagyon szépen köszönöm a tippeket! Sokat olvastam a témában.
Az elmúlt napokban kikapcsolásra került a fivestar modul, kikapcsolásra kerültek értesítő emailek, beüzemelésre került a boost modul.
Sajnos ezek hatásárea lényegi változás nem történt. Az erőforrás igénybevételünk ugyanúgy 3-4X-es szinten mozog.
A szolgáltató a szerveroldali cache telepítést nem engedélyezi, így a varnish használatától is el kell tekintsünk.
Úgy érzem ezzel most zsákutcába kerültem.

A kérdésem még ezzel a témával kapcsolatban, hogy úgy tudom a drupal 7 tartalmaz erőforrás igénybevétel csökkentő fejlesztéseket is. Szerintetek javulna a helyzet egy 6-ról 7-re történő váltás során?

0
0