Commerce kickstart kérdések

makgab képe

Üdv!

Megnéztem a legfrissebb, stabil kickstart-ot (7.x-2.15).
* A magyar nyelv hiába van hozzáadva nem vált nyelvet (pl. nyelvválasztó blokk). Sőt, az alapértelmezett nyelvnek választva a magyart, akkor is marad angol. Ez valami hiba benne? Vagy én rontok el valamit?
* Több "product display" van benne definiálva a minta adatbázisban. Pl.:

Bags & Cases (Machine name: bags_cases)
A Bags & Cases is a content type which contain product variations.

Drinks (Machine name: drinks)
A Drinks is a content type which contain product variations.

Hats (Machine name: hats)
A Hats is a content type which contain product variations.

...stb.

Ennek hol van előnye?

Melyik modulhoz, modulokhoz kapcsolódik a téma?: 
Drupal verzió: 
makgab képe

A több "product display" lehet, hogy azért jó, mert a views modullal könnyebb rá készíteni nézetet? Ami nekem épp a problémám. Bár ez sem oldja meg azt a problémát, hogy ha egy termékből többféle van (több termékvariáció), akkor ne mutassa a nézetben az összes terméket.

Pl.:

Product Display: "Drupal póló"

Variációk (commerce product):
Drupal Póló L piros
Drupal Póló M piros
Drupal Póló S piros
Drupal Póló L fehér
Drupal Póló M fehér
Drupal Póló S fehér

Ez sajnos hatszor jelenik meg a nézetben (views).

0
0
dj képe

Ha nem kapcsolod össze és tartalom megjelenést (pl. teaser) listázol akkor nem.

0
0

Üdv!
Dudás József

makgab képe

Ezt hogy érted pontosan?

0
0
dj képe

Nem mezőket listázol, hanem tartalmat (product display) valamilyen megjelenítéssel (pl. teaser).

0
0

Üdv!
Dudás József

makgab képe

megnézem majd mégegyszer, de ilyenkor nem tudom formázni hogy a mezők hogyan jelenjenek meg.
Pl. a katalógusnézetben csak a termék képe kellene, de a teljes tartalom (node) megjelenítésekor minden mezőt megjelenítek (title, body, sku, color, image, price... stb.).
Ezért javasolták itt a fórumon, hogy a nézetben mezőket jelenítsek meg, ne tartalmat.

0
0
dj képe

nézetmódot amit tudsz használni. Ezt vagy saját modulból vagy felteszed a display suite modult (https://www.drupal.org/project/ds).

Nyilván aki a mezőket tanácsolta nem tudta, hogy konkrétan mit akarsz csinálni. Ha meg tudta akkor nem jól javasolta.

0
0

Üdv!
Dudás József

makgab képe

Itt indítottam egy témát neki: http://drupal.hu/forum/commerce-views-nezet-termekkep-variaciok-nelkul/1...

Tudsz némi instrukciót adni abban a témában?

0
0
moroland képe

Ahhoz, hogy magyar legyen a felület, le kell tölteni a fordításokat is, nem elég csak hozzáadni/bekapcsolni a nyelvet. A legegyszerűbb ezt a modult használni: https://www.drupal.org/project/l10n_update

A különböző product display-ek használatára szerintem akkor van szükség, ha egymástól eltérő módon szeretnéd bemutatni a különböző típusú termékeket. Ha - függetlenül a termék típusától - minden termék oldalad ugyanúgy fog kinézni, akkor elég egy félét használni.

0
0

Molnár Roland

makgab képe

Természetesen a modul telepítve lett, de ennek ellenére nem magyar.

0
0
Balu Ertl képe

Az addig oké, hogy l10n_update fent van, de sokszor érdemes rácsekkolni, hogy le is húzta-e fordításokat LDO-ról. Nagy általánosságban az egyes nyelvek százalékos állását itt: /admin/config/regional/translate, az adott modulokéinek részleteit pedig itt: /admin/config/regional/translate/update. Ha esetleg mégsem töltené le, a beállításait itt lehet módosítani: /admin/config/regional/language/update

Ha megbizonyosodtál róla, hogy márpedig a magyar sztringjeink léteznek lokálisan az adatbázisodban, akkor már csak a nyelvkiválasztási feltételek sorrendje maradt hátra: /admin/config/regional/language/configure. Teszteléskor tartsd észben e listádat, hogy pontosan tudd, mikor milyen eredményt vársz.

Tudom, nem egyszerű játék, de kitartás, D8-ban már átláthatóbb lesz a nyelvesítés.

0
0
makgab képe

Működik, csak kicsit várni kellett. Bár a "cache clear" után még nem volt magyar. Most (néhány órával később) már magyar lett. :)
Köszönöm!

0
0