Ckeditor extra plugin-okkal kapcsolatos kérdés

tiburi képe

Sziasztok,

a Ckeditor általában alapállapotban nekem kiváló szerkesztő. Most azonban egy kis plug-in-t szerettem volna beüzemelni, az eredmény egyelőre sikertelenség.

Az uploadcare pluginról van szó https://uploadcare.com és https://uploadcare.com/demos/ckeditor/, de megpróbáltam más extrákat is és azok sem mennek.

A libraries mappában van ugye a nyers Ckeditor, a config.js-sel és a modul mappában is van egy ckeditor.config.js.

Megpróbáltam a szükséges extraplugin-okat mindkét fájlban is külön-külön életre kelteni, de egyik esetben sem sikerült. Pontra követtem az útmutatót, de semmi. (A chace-t is minden esetben töröltem.)

A Ckeditor beállításánál a plugin listában nem jelennek meg a friss ck adds-on telepítések, így aktiválni sem tudom őket.

Tud valaki segíteni ebben?

Hálás köszönet!

Melyik modulhoz, modulokhoz kapcsolódik a téma?: 
makikaki képe

Hali
Szóval nekem úgy sikerült beizzítani, hogy
ckeditor itt: sites/all/libraries/ckeditor
uploadcare ckeditor plugin itt: sites/all/libraries/ckeditor/plugins/uploadcare

drupal ckeditor module "7.x-1.16" telepitve , beállítva stb.
és akkor abban a ckeditor profile-ban ahol kell a uploadcare, ott az advanced options csoportban a Custom JavaScript configuration mezőbe:
config.extraPlugins = 'uploadcare';
config.toolbar =
[
{ name: 'Uploadcare', items : [ 'Uploadcare' ] },
{ name: 'document', items : [ 'Source','-','Save','NewPage','DocProps','Preview','Print','-','Templates' ] },
{ name: 'clipboard', items : [ 'Cut','Copy','Paste','PasteText','PasteFromWord','-','Undo','Redo' ] },
{ name: 'editing', items : [ 'Find','Replace','-','SelectAll','-','SpellChecker', 'Scayt' ] },
{ name: 'forms', items : [ 'Form', 'Checkbox', 'Radio', 'TextField', 'Textarea', 'Select', 'Button', 'ImageButton', 'HiddenField' ] },
'/',
{ name: 'basicstyles', items : [ 'Bold','Italic','Underline','Strike','Subscript','Superscript','-','RemoveFormat' ] },
{ name: 'paragraph', items : [ 'NumberedList','BulletedList','-','Outdent','Indent','-','Blockquote','CreateDiv','-','JustifyLeft','JustifyCenter','JustifyRight','JustifyBlock','-','BidiLtr','BidiRtl' ] },
{ name: 'links', items : [ 'Link','Unlink','Anchor' ] },
{ name: 'insert', items : [ 'Image','Flash','Table','HorizontalRule','Smiley','SpecialChar','PageBreak' ] },
'/',
{ name: 'styles', items : [ 'Styles','Format','Font','FontSize' ] },
{ name: 'colors', items : [ 'TextColor','BGColor' ] },
{ name: 'tools', items : [ 'Maximize', 'ShowBlocks','-','About' ] }
];

ez berakja a menübe az uploadcare ikont + Full toolbar a menüben
és ami még fontos hogy berakd a UPLOADCARE_PUBLIC_KEY = "demopublickey"; tagot a html fejlécbe, én ezt a sminkem html.tpl.php header részébe tettem.
és ennyi.
üdv

1
0
tiburi képe

Köszi a választ!

És biztosra veszem, hogy tényleg működik is és azt is, hogy csak az én szerencsém lehet hogy Ckeditorral évek óta nem haladok.
Amint egy space-t beteszek valahova, szétesik az egész.

Most megnéztem a WYSIWYG és a CKEditor for WYSIWYG modul combót is, eszerint http://johnathanthwaites.info/Ckeditor, de csak jobban durvul a helyzet:

PDOException: SQLSTATE[42S02]: Base table or view not found: 1146 Table 'mydatabase.wysiwyg' doesn't exist: SELECT base.format AS format, base.editor AS editor, base.settings AS settings FROM {wysiwyg} base; Array ( ) in DrupalDefaultEntityController->load() (line 191 of /home/honlapom/public_html/domainom.hu/includes/entity.inc).

Ráadásul helyrehozhatatlanul szétesik, hiába uninstallálom majd törlöm a modult aztán a chace-t, végül pedig az adatbázisbejegyzéseket, reinstallnál sem "gyógyul" meg többé és csak sorjáznak a hibaüzenetek.

Köszi!

0
0
tiburi képe

Az agyonmodulált oldallal volt a baj, egy nyers telepítésnél tökéletesen műxik!
KÖSZI!!!!

0
0