bejelentkezve fatalerror

balazsgabi képe

Üdv Mindenkinek!

Nem tipikus drupal kérdés, de mivel nekem (szinte) csak drupal oldalaim vannak a jelenlegi szolgáltatómnál - akivel egyébként meg vagyok elégedve - a mai frissítés óta nem tudtam belépni. A kérdést mégis azért itt teszem fel, mert biztos többen vagytok, akik járatosak a hosztingban is és a drupalt is ismerik.

Az egyik vason az 5.3.16-ot frissítették 5.3.27re, ezzel kezdődött.

a hibaüzenet:

Fatal error: Cannot access parent:: when current class scope has no parent in /storage1/home/.../public_html/sites/all/modules/views/includes/view.inc on line 2062

miután be akartam(tunk) jelentkezni.

Ahol először észrevettem egy 6.27es 2.x-dev a Views. Ugyanezen a vason van egy új,amit jelenleg farigcsálok, az 7.22 3.7 Views. Itt másik sorban van de ugyanannál a résznél dobja le a láncot:

parent::init($init);

A hetest azért írtam, mert ugyanezen avason (sőt fiókban a cPanelben) van egy másik oldal, ahol ugyanez a Drupal/Views combó fut és ott nincs gond. Igaz ebben az adatbázisban már régebben matattam. ahol a hiba jelentkezik azt szinte naponta frissítgetem a localról. Hol otthonról, hol a melóhelyről. Localban egyébként 5.4.x-es phpk vannak és ott nem tapasztalom a jelenséget.

Volt már valakinek ehhez hasonló "élménye"? Esetleg merre kéne keresgélni a megoldást? A barátunkkal cask olyan oldalakat találok amik php bugokkal függenek össze de szinte mind régebbi verziónál.

Ja és mégegy érdekesség, ugyanezen a vason van egy elhanyagolt 6.26-os egy 2.16os Views és ott nincs fatálerorr ???

Melyik modulhoz, modulokhoz kapcsolódik a téma?: 
Drupal verzió: 
balazsgabi képe

bocsánat, mentés után láttam, hoyg így így nem biztos, hogy beszédes a kódrészlet. Theát így teljes:

  1. class views_display extends views_db_object {
  2. var $db_table = 'views_display';
  3. function views_display($init = TRUE) {
  4. parent::init($init);
  5. }
1
0
salvador képe

Szia! Ennél a fórum témánál már leírtam, hogy nálam is ez a hiba. Hát nincs sok ötletem.
Melyik szolgáltatónál vagy? - hátha azzal függ össze.

Update:
Mivel négy honlapot kezelek, mindegyik tárhelyen megnéztem a PHP verziókat.

Ezekkel nincs gond:
5.3.10-1ubuntu3.6
5.2.10-2ubuntu6
5.3.13

Ezzel van:
5.3.27

Remélem valaki gyorsan rájön a megoldásra.

0
0
balazsgabi képe

A szolgáltatót magánban elküldtem. Nekem úgy oldották meg, hogy áttettek egy 5.3.19es php-ra. A megoldás keresés túlmutat az én tudásomon, ezért nem is fektetnék bele sok energiát - mármint a keresésbe - de ha megtudok valami konkrétat, azt mindenképp jelzem itt is.

Üdv

0
0
balazsgabi képe

legalábbis abban a környezetben ahol az én oldalaim futnak

  1. Apache version 2.2.25
  2. PHP version 5.3.27
  3. MySQL version 5.1.70-cll

részlet a levelezésünkből:

- egy újabb eacceleratort fordítottál a php alá?
- Igen.
A git master trunk verziót, amit más rendszereken már leteszteltünk és kellően stabil.
https://github.com/eaccelerator/eaccelerator

az érdekesség, hogy nem a stable, vagy up to date dev verziótól függően jött elő a hiba. (mint fentebb próbáltam ecsetelni)

ui: ezt másnapra megcsinálták, csak én nem voltam gép közelben

0
0