Az SQL-t felzabáló Filed

tiburi képe

Sziasztok,

a kedves fórumozóktól is megkérdezem, hogy szerintetek mi a teendő, ha a cache_form az adatbázisban 3Gib/nap tempóban dagad egy sima oldalon?
Cron be van állítva és lefut, a többi chace_-ell nincs semmi gond.

A CID-ek ilyesmik:
form_form--AIiY-D4Y20PoGyeED9ZN4y7grHP9DLS3yzDPs2HOKQ

A DATA-k pedig:
[BLOB - 36.5 KiB] - Az ebben lévő bin fájlban css-estől és html-estől benne van egy-egy node.

Mi generálja ezt szerintetek?

Drupal verzió: 
szantog képe

Tán ez.

1
0

----
Rájöttem, miért kérdezek olyan ritkán a drupal.hu-n. Amíg szedem össze az infokat a kérdéshez, mindig rájövök a megoldásra.

tiburi képe

Nagyon hasznos amit írtál, le is lőttem a fivestar-t, sőt még a voting-ot is. A Cache azonban dagad ugyanúgy, lehet hogy csak nekem tűnik úgy, de mintha még gyorsabban.
Mi csinálhat még ilyet?
Köszi!

0
0
szantog képe

Bármilyen form, ami az oldalon van.
Devel modul + hook_form_alterbe dobd be, hogy dsm($form_id), és meglátod, hogy egy oldalon milyen formok rajzolódnak ki.

1
0

----
Rájöttem, miért kérdezek olyan ritkán a drupal.hu-n. Amíg szedem össze az infokat a kérdéshez, mindig rájövök a megoldásra.

nevergone képe

Ha sok van (márpedig itt esélyes, hogy sok van), akkor a dsm() helyett a dd() ajánlott, ami egy fájlba gyűjti össze és nem fagy bele a böngésző.
Meg persze tesztoldal, tesztoldal, tesztoldal…

1
0
szantog képe

$form_id?? Kizárt, hogy lerohassza az oldalt, még ha 20 form van egy oldalon, a $form_id string, szóval még csak krumot sem kell hozzá tölteni.
Ettől függetlenül igazad van a ddvel.

1
0

----
Rájöttem, miért kérdezek olyan ritkán a drupal.hu-n. Amíg szedem össze az infokat a kérdéshez, mindig rájövök a megoldásra.