Az egyes tartalomak csak regisztráció után legyenek láthatóak.

exos képe

Sziasztok!

Készítek egy weboldalt egy rádiónak (www.soulmusic.hu) az oldal már majdnem kész egyéb fejlesztések még hátravannak.
Egy olyan kérése van a tulajdonosnak, hogy a feltöltött tartalmak (Előadók) csak a regisztrált (azonosított) felhasználók számára legyen látható.

Próbálkoztam a node beállításaival és a közzététellel variálni. Ha a közzétételt nem jelölöm be, akkor a névtelen felhasználók sem és az azonosítottak sem látják. Kizárólag csak a tartalom létrehozója láthatja.

A fórumot olvasva megpróbáltam a content access modult alkalmazni, de hiába állítom be, hogy csak (azonosított felhasználók) lássák a tartalmat nem működik. Mintha a node beállítás felülírná.

A node_privacy_byrole-al is próbálkoztam, de azzal sem jártam sikerrel.

Kérdésem az lenne, hogy melyik az a modul amivel a fent említett módon be tudom állítani a tartalmakat?

Üdv

Zoltán

Melyik modulhoz, modulokhoz kapcsolódik a téma?: 
Drupal verzió: 
pp képe

content access-el mi volt a probléma? Annak mennie kell.

pp

1
0
exos képe

Az access control-t beállítottam, végül is működik csak nem úgy ahogy a megrendelő szeretné.

Tehát az oldalon vannak tartalmak létrehozva és a "közzétételi beállításoknál" be van téve a pipa.
A jogosultságok/szerepkörök/névtelen látogató/ jogosultságok szerkesztése. A node modulnál nincs engedélyezve a Közzétett tartalmak megtekintése, ez így jó is lenne.

Viszont így minden közzétett tartalom megtekintéséhez regisztrálni kell, anonimként nem tekinthető meg semmi és ez így nem jó.

Ha megnézed az oldalt soulmusic.hu van egy olyan menüpont, hogy "ELŐADÓK" azon belül abc betűk. A betűk az előadók betű szerinti szűrését szolgálják.
Az a baj, hogy reg nélkül meg sem tudod nézni.

A lényeg az, hogy csak ennek a tartalomnak ("ELŐADÓK")a regisztráció utáni megtekintése kell nem pedig az összesnek.

Remélem érthető voltam.

Üdv

Zoltán

0
0

B.Zoltán

Nagy Gusztáv képe

Nen a Node modul, hanem a tartalomtípus beállításainál kellene a tartalomtípusra egységes beállítást alkalmazni. Pl. az admin/structure/types/manage/article/access útvonalon tudod az article típusnál kikapcsolni a névtelen hozzáférést. Nem kell node-onként semmit állítani.

1
0

Nagy Gusztáv

exos képe

Igen így is csináltam, de valahogy figyelmen kívül hagyta.

Összegezve:

- Létrehoztam két tartalmi típust (Előadók és egyszerű oldal)
- Az "előadók"-nál (admin/structure/types/manage/eloadok/access) beállítottam itt (View any eloadok content) és itt is (View own eloadok content, hogy csak az "authenticated user" valamint az admin láthatja. A anonymous user-nél kivettem a pipát mindkét esetben.

- Az "egyszerű oldal"-nál pedig engedélyeztem mindent, mert az az általános tartalmakra szól, amit mindenki láthat.

- Mindegyikkel (előadók és egyszerű oldal) külön-külön létrehoztam egy-egy tartalmat, majd kijelentkeztem. Megnéztem a tartalmakat és mindkettő látható volt.

Kicsit érdekes, ha egyszer ki van belőle véve az, hogy azonosítatlan felhasználók ne lássák, akkor miért látni!

Z

0
0

B.Zoltán

pp képe

Amit leírtál annak működnie kell. Próbáld meg a jogosultságok újraépítését

admin/reports/status/rebuild

pp

0
0
exos képe

Nagyon szépen köszönöm, megcsináltam az újraépítést és így már működik.
:-)

0
0

B.Zoltán